Dům Ignáce Stuchlého …

(DIS) je první salesiánský dům v ČR a založil ho první český salesián P. Ignác Stuchlý. V domě žije salesiánská komunita a jeho součástí je také farnost. Organizujeme zážitkové víkendy pro mládež, tematické kurzy pro třídy, duchovní obnovy a jiné akce. Prostě se všemožně snažíme pracovat pro mladé lidi.

Jsme salesiánské centrum pastorace mládeže

  • Náš vzor je Don Bosco. Záleželo mu na mladých lidech a uměl to s nimi. Snažíme se ho napodobovat a přitom zůstat „cool“, protože mladí jdou vždycky s dobou.
  • Jsme otevřeným prostorem k setkávání. Máme krásný dům, který stále opravujeme a vylepšujeme. Děláme to pro mladé lidi, aby měli pěkné místo, kde se mohou setkat s přáteli (spolužáky), něco tu zažít a třeba se i něco dozvědět o sobě nebo o druhých.
  • Principy, kterých se držíme: otevřenost, zájem, jedinečnost každého člověka, doprovázení, křesťanské hodnoty, osobní rozvoj.

Více o historii (odkaz)

DIS byl založen Zřizovací listinou ze dne 1. 9. 1996, v objektu, který je vlastnictvím salesiánské kongregace již od roku 1927. Je samostatným právním a ekonomickým subjektem.
V rámci současného života a práce katolické církve patří DIS mezi tzv. domy setkávání, podobně jako např. exerciční domy, domy spirituality v Itálii nebo vzdělávací domy v Německu.
Od roku 1994 probíhá postupně rekonstrukce celé budovy, jíž byla v době komunismu věnována jen nejnutnější údržbářská péče. V současné době má DIS deset pokojů, k nimž patří společné záchody a koupelny na patře, a dalších deset pokojů, z nichž každý má vlastní sociální zařízení. Celková ubytovací kapacita je 60 lůžek, s přistýlkami až 80. Dále je v domě k dispozici jídelna, bar, kaple, velký sál, horolezecká stěna, dvě velké a jedna malá klubovna.

Mohlo by vás zajímat:

Ignác Stuchlý (Staříček) – Dějiny objektu